דיור מוגן

מה חשוב לדעת לגבי דיור מוגן

ההחלטה על בחירת מסגרת דיור מוגן עבורך או עבור בני משפחתך המבוגרים, אינה דבר של מה בכך ויכולה להיות לכל החלטה השפעה רבה על איכות החיים של המשפחה כולה בעתיד לבוא. על מנת לקבל החלטה נכונה ומושכלת בבחירת דיור מוגן,  יש לקחת בחשבון מגוון גורמים, לרבות מצב רפואי, העדפות אישיות, מגבלות תקציב, קרבה גיאוגרפית אל בתי הילדים והמצב המשפחתי והחברתי. גם לאחר שנותנים את הדעת לכל הפרמטרים הרלוונטיים,  מומלץ לבקר במספר מסגרות רלוונטיות ולשוחח עם הדיירים במקום, על מנת לקבל מהם חוות דעת בגוף ראשון לגבי איכויותיו השונות של המקום.

דיור מוגן ציבורי לקשישים

כאשר מדובר על בית הורים סיעודי, כל מקום חייב להחזיק רישיון הפעלה תקף ממשרד הבריאות. דיור מוגן במרכז הארץ כמו בכל מקום אחר אינו נמצא בפיקוח של המדינה ואינו חייב ברישיון, במידה והוא אינו כולל מחלקה סיעודית. דיור מוגן ציבורי לקשישים מיועד למבוגרים חסרי דיור שאין בבעלותם דירה משלהם, או שהם מתגוררים כיום בדיור ציבורי. מדובר על כאלה שלא יכולים לממן לעצמם דיור מוגן במרכז הארץ באופן פרטי ומתקיימים מקצבת זקנה והשלמת הכנסה בלבד. מי שכבר מתגורר בדיור ציבורי צריך להגיש את הבקשה לעבור ליחידת דיור מוגן ציבורי לקשישים לחברה המאכלסת אשר כעת מטפלת בדירת מגוריהם הנוכחית.

דיור מוגן יוקרתי בשוק הפרטי

כמובן שלא מדובר על דיור מוגן הכי טוב בארץ אך טוב שהמדינה מנגישה שירותים אלו גם לאוכלוסיות מוחלשות. במסגרת השוק הפרטי ישנה תחרות רבה בתחום של מסגרות דיור מוגן כאשר חברות רבות טוענות לשירות דיור מוגן ייחודי שלהם בהשוואה למתחרים. רבים טוענים לשם, דיור מוגן הכי טוב בארץ ומתהדרים בסטנדרט בנייה איכותי, במתקנים ברמה גבוהה ובשלל הפעילויות החברתיות והתרבותיות הייחודיות שלהם. ניתן להבחין כיום במסגרות דיור מוגן יוקרתיות בעיצוב חדשני ומודרני, הן של השטחים הציבוריים כגון, הלובי וחדרי הפעילות והן של הדירות המעוצבות והמרוהטות בהתאם.

דיור מוגן איכותי

אם אתם מחפשים דיור מוגן ייחודי ואיכותי במחירים שניתן לעמוד בהם, כדאי לכם להכיר את הבתים של חמה מעונות הורים. החברה הינה מוסד ללא כוונת רווח בעלת מוניטין רב שנים בתחום הדיור המוגן וכלל משאבי הרשת מושקעים בבתים ובשירותים הרבים הניתנים בהם לדיירים. ניתן לקבל במסגרות של חמה מציעים רצף טיפולי מלא, בהתאם למצב התפקודי של הדיירים.