דיור לגיל השלישי

מה חשוב להבין לגבי דיור לגיל השלישי

ישנם סוגים שונים של מסגרות דיור לגיל השלישי הניתנים באופן פרטי או ציבורי ומיעדים לבני הגיל הזהב במצבי תפקוד משתנים. הדיור המוגן היא מסגרת דיור לגיל השלישי המיועדת לכאלה שעדיין מתפקדים בצורה עצמאית ואשר מעוננים להמשיך לנהל חיים עצמאיים רק בסביבה נוחה ותומכת יותר בקרב בני גילם. בדיור המוגן מושם דגש על רווחת הדיירים ומלבד שירותי בסיס של ניקיון, כביסה ואוכל, הם כוללים גם מגוון אפשרויות לפעילות תרבות ופנאי.

דיור משותף לגיל השלישי

בנוסף לשירות הרפואי הבסיסי שניתן במסגרות דיור מוגן לגיל השלישי בדרך כלל ניתן גם להעסיק מטפל סיעודי, על מנת שזה יעזור לדייר בפעולות יום יומיות קלות. מבחינת החוק דיור מוגן לגיל השלישי נחשב למגורים בקהילה וכתוצאה מכך הדייר זכאי לכל השירותים הניתנים בקהילה, לרבות אישור להעסקת עובד זר בהתאם למצב התפקודי. במסגרות דיור משותף לגיל השלישי הדיירים יכולים לנהל אורח חיים עצמאי בדירותיהם ללא תלות באחרים. הם יכולים להחליט אם להכין בעצמם אוכל בדירה או לאכול בחדר האוכל המשותף. כמו כן הדיירים במסגרות של דיור משותף לגיל השלישי יכולים להחליט אם להצטרף לחוגים המשותפים או ללכת לפעילויות ההעשרה והתרבות במקום.

דיור לגיל השלישי בהתאם לתפקוד

במסגרות דיור לגיל השלישי ישנה חלוקה של המחלקות בהתאם לרמת התפקוד. כאמור לעצמאים לחלוטין מיועד הדיור המוגן. מחלקות דיור תומך לגיל השלישי מיועדות לקשישים עצמאיים הזקוקים לעזרה מסוימת בתפקוד היום יומי. המחלקה הסיעודית מיועדת לדיירים סיעודיים הזקוקים לסיוע נרחב ומקיף בפעולות היום יומיות לרבות בהאכלה, רחצה, הלבשה וכדומה. דיור תומך לגיל השלישי מאפשר לדיירים בדיור מוגן להמשיך לקבל טיפול מקצועי, מסור ואחראי באותו המרחב שבו הם הורגלו כבר לחיות.

דיור תומך לגיל השלישי בירושלים

אם אתם מחפשים מסגרת דיור תומך לגיל השלישי ירושלים לחמה מעונות הורים פתרון מיטבי בדיוק עבורכם. בית הורים זיגפריד מוזס ממוקם בשכונת בקעה בוילה פרטית הטובלת בסביבה ירוקה. במקום מסגרת דיור תומך לגיל השלישי ירושלים המיועדת לאנשים עם מוגבלות בתפקוד הגופני אשר מחזיקים בתפקוד קוגניטיבי תקין. במקרים רבים המעבר אל מחלקה זו מאפשר לדחות את הצורך באשפוז במחלקה סיעודית ולדייר להמשיך לנהל חיים קהילתיים עשירים, תוך מענה טיפולי וסיעודי מתאים.