בית הורים ע"ש אניטה מילר כהן

טלפון: 073-205-4700

 

בית אניטה מילר-כהן ממוקם בסמוך לכיכר המרכזית שבשכונת ברמת חן והוא בעל מראה אירופאי קלאסי המשתלב עם נוף הבתים נמוכי הקומה שבשכונה.

הבית קרוי על שמה של הגב' אניטה מילר-כהן ז"ל שנולדה בשנת 1890 בעיר וינה שבאוסטריה למשפחה יהודית אמידה. במקצועה היתה עובדת סוציאלית, עיתונאית ופוליטיקאית שיזמה פעילויות עזרה והצלה רבים ליהודים ולא יהודים במהלך מלחמות העולם ולאחריהם. אניטה הקימה את "שרות נשים סוציאלי" והייתה מהמקימות והמנהלות של "הלשכה לעזרה סוציאלית" ו"הסתדרות נשי מזרחי", בנוסף, היא גם הייתה נשיאת התאחדות עולי אוסטריה.

אניטה נפטרה בשנת 1962 ובשנת 1966 נפתח על שמה בית ההורים ברמת – חן.

בית אניטה מילר-כהן המשלב סביבת דיור ביתית לצד מסורת ארוכת שנים של שירות אישי ומקצועי, מציע מגוון דירות מאובזרות ונוחות, רצף טיפולי מלא, שלוש ארוחות ביום, יחס אישי ומקצועי הניתן ע"י צוות מסור ומיומן המעניק טיפול זמין ואיכותי ומבחר של פעילויות פנאי, חברה ותרבות.

הבית נהנה מקשרי קהילה חזקים ומהגעתם של אורחים רבים מבחוץ הבאים לבקר ולקחת חלק בפעילויות החברה והתרבות. ובנוסף, מקיים הבית מסורת ארוכת שנים של "קפה אניטה" המתקיים בימי שבת בבוקר ואליו הקהל הרחב מוזמן לקחת חלק וליהנות מקפה ומעוגות הבית, כשברקע נשמעים צלילי הפסנתר.